Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Funktsionaalne (38)

Kuidas leida lemmikloomale kõige parem koeratoit?

Küsi nõu loomaarstilt või koerakasvatajalt

Lisaks vaktsiinidele ja tervisekontrollile oskab loomaarst soovitada sinu lemmikule ka parimat toitumist. Selle plaani koostamisel võetakse arvesse koera vanust, tervislikku seisundit, tõugu jne. Kutsika puhul tasub nõu küsida koerakasvatajalt, kelle käest kutsikas on võetud. Esialgu tasub anda kutsikale sama toitu, mida ta ema juures sõi, et leevendada üleminekuga kaasnevat stressi.

 

Veendu, milline koeratoit on täistoit ja milline on lisatoit

Koeratoidud jagunevad täistoitudeks või täisväärtuslikeks toitudeks (ingl.k. complete) ja lisatoiduks (ingl.k complimentary). Täistoit sobib igapäevaseks söögiks ning on tasakaalustatud koostisega, ehk sisaldab kõike koerale vajalikku. Lisatoit sobib koerale andmiseks siis, kui valmistad osa toidust lemmikule ise. Maiused kuuluvad lisatoidu alla ning nendega peaks pidama tervislikku piiri.

 

Vali toit koera vajaduste järgi

Koeratoitu valides tuleb arvestada nii lemmiku suuruse, vanuse kui ka aktiivsusega. Tõukoerte puhul on olulised ka tõu eripärad. Meie e-poest leiad näiteks koeratoidud, mis on välja töötatud spetsiaalselt taksi, Jack Russelli, prantsuse buldogi, labradori tõugu ja paljude teiste koeratõugude vajadusi silmas pidades. Kui koeral esineb talumatust toidu suhtes, võivad lahenduseks olla allergiavaba toit, näiteks Royal Canin Hypoallergenic koeratoit.

Mida teha, kui koer on ülekaaluline?

Konsulteeri loomaarstiga ja tegutse samm-sammu haaval

Ülekaal ohustab koera tervist mitmel moel, näiteks toob see sageli kaasa liigesehaigused või diabeedi. Kui koer on hakanud kaalus juurde võtma, pea enne lemmiku dieedile saatmist kindlasti nõu loomaarstiga. Loomaarst võib soovitada spetsiaalset, madalama kalorsusega koeratoitu. Lisaks tuleks ergutada looma rohkem liikuma ja mängima ning leida koos lemmikuga aktiivset tegevust. Samuti tasub meeles pidada, et koerale tähelepanu osutamiseks on teisigi võtteid kui maiused, näiteks paitamine, kiitused ja tore koos veedetud aeg.

Miks koer ei söö oma toitu?

Koer tahab kvaliteetset toitu

Üks põhjusi, miks koer toiduga pirtsutab on see, et ta eelistab teisi maitseid. Koerale toitu valides tuleks jälgida, et liha oleks toidu keskne koostisosa. Mida suurem on lihaprotsent, seda parem. Meie e-poest leiad on väga laia valiku tasakaalustatud koeratoitu, mis on valmistatud kvaliteetsest toorainest ning sisaldab kõike vajalikku sinu lemmikule. Kvaliteetne koeratoit ei pea olema sada protsenti teraviljavaba, kun