Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Puugitõrje meetmed koertele (10)

Puukide aktiivseim tegutsemisperiood Eestis on märts-oktoober

Puugid hakkavad tegutsema juba siis, kui lumi alles sulab. Seetõttu tuleb selle peale juba varakult mõelda ning oma lemmikut kaitsta parimatel viisidel.

Milliseid terviseriske võib esineda puugihammustuses?

Puugihammustusest võib koerale üle kanduda ohtlik bakter.

 

Borrelioos

Puukborrelioos on Eestis kõige levinum haigus ning kandub ka koertele ja kassidele. Esmased sümptomid on väsimus ja lonkamine.

 

Anaplasmoos

Peiteaeg võib kesta mitu kuud. Sümptomid on halb enesetunne, kõrge palavik ja seedimishäired.

 

Entsefaliit

Entsefaliit esineb lemmikloomal harva, sest bakter armastab soojemat kliimat. Siiski tuleb jälgida, et lemmik ei oleks pärast hammustust loid ja palavikus. Sümptomid võivad esineda alles mitu kuud pärast hammustust.

 

Erlihhioos ja babesioos

...on väga harva esinevad haigused Eestis. Sümptomid on mõlema puhul kõrge palavik, isutus ja loidus. Oluline on viia loom arsti juurde, kui on vähimgi kahtlus, sest babesioosi tuvastab ainult verepilt.

Parim puugitõrje koerale

Oluline on leida oma lemmikule juba kevade alguses sobiv puugitõrje. Looduslik puugitõrje ei kahjusta lemmiklooma ning on tavaliselt väga tõhus.

 

Kuidas kaitsta oma lemmikut?

Kõige parem kaitse on ennetamine. Seetõttu sobivad hästi tooted parasiitide tõrjeks. Pärast jalutuskäiku peaks koera alati üle kontrollima. Puugid, erinevalt levinud arusaamast, on ainult kõrge rohu sees ning seetõttu võiks võimalusel mitte lubama oma lemmikut rohu sisse jooksma.

Üldjuhul arvatakse, et parema immuunsüsteemiga koertel avaldub borrelioos väiksema tõenäosusega või üldse mitte. Seetõttu tuleks kindlasti koju varuda korralik apteek koertele.

 

Puugivastased vahendid

Siit leiad hea valiku puugivastaseid tooteid, mis hoiavad puugid eemale. Näiteks kaelarihm, šampoonid koertele, jms. Kõige paremad puugitõrje vahendid meie valikus on parasiidivastane rihm, puugitõrje šampoonid, ultraheli- ja merevaiguripatsid. Kui puuk on juba kinnitunud, tuleb kasutada puugipintsette.


Mida aktiivsem on koer, seda tõhusam peab olema puugitõrje. Puugirihma soetamisel veendu, et see sobib Su koerale, sest noorele koerale puugirihm ei sobi, siis tuleb kasutada teisi puugitõrje vahendeid, näiteks šampooni, spreid ja puugipintsetid.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!