Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Rõivad ja jalatsid koertele (57)

Koerte riided hoiavad lemmiku tervist kuid on ka stiilsed

Meie e-poest leiad laia valiku sügis- ja talveriideid koertele. Kuigi koera käppade patjadel pole otseselt närvilõpmeid, siis külm pääseb läbi ning seetõttu võiks väga külma ilmaga kanda sokke ning jalanõusid, et Su lemmik ei külmetaks.

Koera riided külmal ja soojal aastaajal

Külmal ajal hoiavad riided sooja ning jalanõud ei lase käppadel külmetada. Suvel on hea kanda vihmamantleid mis ei lase paksul kasukal märjaks saada. See hoiab ära ebameeldiva koeralõhna ning jalanõusid kandes ei jää tuppa hiljem poriseid käpajälgi. Vihmamantlid leiad meie kevad- ja suveriiete valikust.

Kõik oluline, miks peaks soetama koera riided

Koerte riiete ostul on peamine olulisus Eesti kliimal. Ilmastikutingimused määravad suuresti ära, kas ja millal oma lemmikuga jalutama minna. Koerte riiete ostul pead esmajärjekorras hindama enda ja koera väljaskäimise harjumusi. Kui liigute pigem varahommikul ja hilja õhtul, peaks vestil või jopel kindlasti olema helkurid, et koer ka pimedas näha oleks. Meilt leiad väga suure valiku mantleid koertele.

Vihm ja külm tähendavad, et lühikese karvaga lemmikud võivad külmetuda ning selle ärahoidmiseks peaks olema sobivad vestid ja joped. Pika karvaga koerad külma nii palju ei karda, kuid vihmamantel on tõhus ning mugav.

Kui on plaanis teha pikem jalutuskäik karges talveilmas, peaks lemmikule kindlasti sokid ja jalanõud panema. Nii on kindel, et koer ei külmetu. Koera jaoks on ideaalne temperatuur +10 ja +25 vahemikus. Paksem karv ning suurem rasvaprotsent tähendab, et koer talub jahedat paremini. Riideid peaks kandma nii külma ilmaga kui ka siis, kui temperatuur ületab 25C, siis tuleks koerale panna jahutusvest. Väiksemad koerad kuumenevad ning jahtuvad kiiremini kui suured.

Oluline faktor on muidugi ka edevus – koerte riided pole mitte ainult praktilised vaid tihtipeale ka väga hästi disainitud ning ilusad. Lisaks leiad silmapaistvaid kaelarihmu ja muid koerte tarvikuid, mis pakuvad lemmiku välimusele põnevaid võimalusi ja vaheldust.

Loe ka meie artiklit, millal peaks kindlasti koera riietama

Kuidas valida õige jope suurus?

Üldiselt peaks iga brändi puhul tutvuma, kuidas mõõta koera riiete jaoks sobivat suurust. Kindlasti peab mõõtma kaelast kuni ristluuni ehk sinna, kust saba algab. Teine oluline mõõt on rinnaümbermõõt, mis tuleb võtta kõige laiemast kohast. Mõõtmise ajal peavad kõik koera käpad olema võrdselt maas ühtlasel pinnal. Seejärel leiad mõõdutabelist õige suuruse, mis on tavaliselt XS-XL, olenevalt koera suurusest.

Kuidas mõõta jalanõu suurust?

Sokid ja jalanõud leiad samuti erinevas mõõdus XS-L. Ideaalselt on koerajalanõud täpses mõõdus, kuigi vahest võivad jääda veidi suureks. Kindlasti arvesta, et lemmikul kulub aega, et jalanõudega harjuda. Alustada võib juba toas harjutamisega. Jalanõu valikul on oluline, et need ei oleks libedad, et koer tunneks end turvaliselt.

Kuidas harjutada koera riietega?

Koera võiks harjutada riietega juba võimalikult varases eas. Nii harjub lemmik paremini ja kohaneb kiiremini. Alustama peaks nii, et laskma koeral riideid kanda vaid 10-60 sekundit esimesel korral. Seejärel iga päev harjutada üha kauem kuni koer muutub lõpuks vastuvõtlikuks.

Kui kiiresti koer ära harjub, sõltub peamiselt koera iseloomust. Tundlikumad isendid ei pruugigi ära harjuda ning siis ei pea teda sundima riideid kandma. Oluline on siiski harjutada lemmikut järk-järgult ning mitte korraga pikalt sundima riideid ja jalanõusid kandma.

Õigesti valitud riided ja aksessuaarid tähendavad rohkem turvalisust ning mugavust

Koer ei pruugi välja näidata, kui tal on külm. Erinevalt inimesest, nende hambad ei plagise ning kannatavad vaikselt, isegi kui neil juba väga külm on. Seetõttu peab kindlasti arvestama, kui paks on koera kasukas ning kui pikk jalutuskäik on plaanis ette võtta.

Alla 5C peaks kindlasti kasutama lisatarvikuid, et koeral oleks mugav ning ohutu. Õhtuti peaks hoolitsema, et lemmikul oleks vähemalt helkurkaelarihm või isegi helkurvest. Väiksematele koerte on palju erinevaid võimalusi, kuidas nende välimust põnevamaks teha näiteks kleitidega. Kindlasti jälgi, et su lemmikul ei oleks ebamugav! Kui näed koera silmavalget kui ta riideid kannab või ta rapsib ja hammustab riideid, tuleks need kindlasti kohe seljast ära võtta. Alati jälgi oma lemmiku käitumist, sest riided võivad mõjuda ka väga ebamugavalt.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!