Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: +372 609 0461

3 peamist pikakarvaliste kasside probleemi. Kuidas neid lahendada?

2020-06-01

Pärsia, Birma kassid või Türgi angoora kassid – pole tähtis, millist tõugu, Sind võlub kahtlemata see pikk ja läikiv karvkate. Kuid mida teha, kui karvkate on kaotanud enda läike ja koduloom on hakanud rohkem karva ajama? Kuidas hooldada, millega toita, et pikakarvaline kass mitte ainult ei näeks hea välja, vaid ka tunneks end suurepäraselt? Nõuanded on käesolevas artiklis. 

Nr 1. Karvapallid maos

Kuigi selle probleemiga puutuvad kokku ka lühikarvalised kassid, kannatavad pikakarvalised tunduvalt sagedamini karvapallide moodustumise all.  

Aegajalt tekkivad karvapallid ei näe küll eriti meeldivad välja, kuid ei ole ohtlikud, kuid kui neid esineb pidevalt, hinda seda kui hoiatust. Kinnijäänud karvapallid võivad häirida mao ja soolestiku tegevust, kassil võib olla raske roojata või oksendada.

Kui Sinu kassil esineb tihti karvapalle, oksendab ta välja seedimata toitu, tal tekib kõhukinnisus, okserefleks, kõhulahtisus, kõht on aga tihti puhitunud  – pöördu viivitamata veterinaari poole.

Parim ravi karvapallide vastu on püüda, et neid ei moodustuks. Kammi enda kassi regulaarselt. Vali jämedate harjastega hari või nõelhari, sõltuvalt kassi karvkattest. Surnud karvad saad korjata kokku, kasutades spetsiaalset kinnast. Mida rohkem karvu Sa kassi kammimisel eemaldad, seda vähem neelab ta neid alla ennast lakkudes.

Toidul on väga suur mõju. Anna kassile tippkvaliteediga toitusid (näiteks „Nature‘s Protection Persian või „HiQ Long Hair Care“). Selline toit sisaldab palju kiudaineid, mis aitavad eemaldada karvu seedetraktist enne seda, kui need muutuvad kõvaks massiks.

Samuti võid kassile toitmise ajal anda spetsiaalset pastat, mis soodustab allaneelatud karvade eemaldamist, näiteks „Beaphar Malt Paste“.

Nr 2. Vesised silmad

Mõningatele pikakarvalistele kassidele tekitavad palju muresid vesised silmad. Kõige rohkem on pruunide laikude jäljed nähtavad ümber  valgekarvaliste kasside (näiteks Pärsia pikakarvaliste, Ameerika Curlide või Türgi angoorade) silmade ja nende habemel. See probleem on aktuaalne mitte ainult näitustel osalevate, vaid ka kodus hoitavate kodukasside peremeeste jaoks.

Juba olemasolevaid pruune laikusid saab eemaldada erinevate, loomade jaoks mõeldud kosmeetiliste vahendite abil (näiteks „Tauro Pro Line Stainless Look“). Siiski peitub see probleem tunduvalt sügavamal ja ainult sobiv toit saab aidata seda lahendada. Valge karvkattega kasse on soovitatav toita just nimelt neile mõeldud toiduga, näiteks „Nature‘s Protection Superior Care White Cat“.

Tänu erilisele valemile, hoolikalt valitud, 100% naturaalsetele koostisosadele on toetatav sobiv, läbipaistev pisarate koostis, kassi organism on aga kaitstud põletikuliste protsesside eest. See võib aidata vältida karvkattele pruunide pisaraplekkide tekkimist. Lisaks sellele sisaldab toit ohtralt kodulooma organismi tugevdavaid toiteaineid.

Nr 3.  Kare, läike kaotanud karvkate

Suurenenud karvaajamine, kare ja läike kaotanud karvkate, lööbega kattunud nahk või pudenev kõõm on tõsised probleemid, mis tekivad tihti kahel põhjusel. Nendeks on tasakaalustamata toit ning parasiidid. Nende probleemidega puutuvad eriti tihti kokku pikakarvalised kassid. 

Kui koduloomal on kirbud, siis võivad seoses sagedase sügamisega tekkida tema nahale haavad. Naha halb seisund võib põhjustada suurenenud karvaajamist ja karvkate võib muutuda karedaks ning nõrgaks. Parasiitide hävitamiseks pese kassi spetsiaalse šampooniga, hammustuskohti määri rahustava vahendiga (näiteks eeterliku õliga), samuti ära unusta pihustada kodulooma magamiskohti.

Naha ketendamist, sügelust ja suurenenud karvaajamist võib tekitada ka toiduallergia, tavaliselt on allergia teatud kindla koostisosa, näiteks gluteeni suhtes.  Ainuke viis toiduallergia diagnoosimiseks on koduloomale antava toidu koostise põhjalik uurimine, seejärel tuleb aga valida toode, mis ei sisalda potentsiaalseid allergeene.

Selleks, et säiliks kodulooma tugev, läikiv ja ilus karvkate, on soovitav kaasata tema toitumisratsiooni spetsiaalselt naha ja karvkatte hoolduseks loodud toidulisandeid, näiteks „Nature's Protection Skin & Coat Care“.

Samuti võid toitu maitsestada naturaalse, sertifitseeritud lõheõliga (näiteks „Nature‘s Protection 100% Salmon Oil“). See annab toidule hea maitse ja tänu koostises suures koguses sisalduvatele hinnalistele Omega-3 ja Omega-6 rasvhapetele mõjub see positiivselt nahale ning karvkattele.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid.