Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Koguni neli KIKA GROUPi välja töötatud toodet võitsid kuld- ja hõbemedali

2022-12-30
Koguni neli KIKA GROUPi välja töötatud toodet võitsid kuld- ja hõbemedali

UAB KIKA GROUPi välja töötatud loomatooted on laialdaselt tunnustust pälvinud ja nopivad juba mõnda aega rahvusvahelisel areenil võite. Väga meeldiv on saada tunnustatud ka Balti riikides – novembris toimunud Leedu töösturite liidu konkursil võitsid koguni kolm ettevõttegrupi loodud toodet „Leedu aasta toote“ esikoha ja üks toode tuli teisele kohale.

 

Auhinnatud tooteid eksporditakse rohkem kui 60 riiki

 

„Leedu aasta toote“ esikoha pälvisid koguni kolm UAB KIKA GROUPi Baltimaades välja töötatud toodet: kaks koerte kuivtoitu (putukatega Nature's Protection Superior Care White Dogs ja heeringaga Nature's Protection Superior Care White Dogs) ning valge kalaga funktsionaalsed maiuspala-toidulisandid Nature's Protection Superior Care White Dogs Hypoallergenic Dental.

 

Kõik kolm võitjat on heledakarvalistele lemmikloomadele mõeldud tooted, mille ajalugu ulatub juba 2012. aasta algusesse, kui ambitsioonikas aretaja Janita J. Plungė võttis eesmärgiks töötada välja täiuslik toitumisvalem. Nüüd võib UAB KIKA GROUPi asutaja rõõmustada nii saavutatud eesmärgi kui ka selle üle, et Baltimaades valmistatud parima kvaliteediga naturaalset ja tervislikku toitu ning maiuspalasid eksporditakse rohkem kui 60 riiki. Neid on võimalik osta ka KIKA kauplustest ja internetist www.kika.lt.

 

Hõbemedali pälvis konkursil mitmefunktsiooniline naturaalne toode – aluseline vesi Tauro Pro Line Pure Mist. See toode pälvis 2022. aastal USA-s toimunud messil SuperZoo 2022 koos savimaskiga Tauro Pro Line Stainless Look ka auhinna „Winner Showcase Product“.

 

Tauro Pro Line’i tooted, mis pälvisid SuperZoo messi uuenduste konkursil New Product Showcase’i auhinna

 

Üllatab naturaalse, kuid ebahariliku koostisega

 

„Iga inimene hoolitseb oma lemmiklooma eest ning loom pakub talle vastu armastust ja head emotsionaalset seisundit, mis toetab tervist. Nõnda aitame üksteisel end õnnelikumana tunda. Järgides lemmiklooma tervisliku hoolduse süsteemi, mille moodustavad 80% ulatuses toitumine ja 20% ulatuses igapäevane hooldus, saate oma neljajalgsete pereliikmetega armastust ja rõõmu jagada veel pikemat aega,“ veenab loomaarmastaja ja tuletab meelde, et tasakaalustatud toitumispüramiid näeb välja nii: 80% kuivtoitu, 10–12% konserve, 3–5% maiuspalasid ja 1–3% toidulisandeid.

 

Et lemmiklooma toitumine moodustab väga olulise osa tema elust, otsib UAB KIKA GROUPi meeskond pidevalt tervislikumaid ja kasulikumaid maiuspala- ja toidualternatiive. „Juba pikka aega on populaarsemad valguallikad lemmikloomatoidus veiseliha, kanaliha ja kalkuniliha, kuid tänapäeval leidub aina rohkem ka tervislikumaid valikuid, nagu putukad või heeringas,“ tutvustab ettevõtja uusimaid lahendusi.

 

Plungė sõnul on putukatega loomatoit unikaalne toode, sest selle valguallika valimine võimaldab panustada jätkusuutlikkusse keskkonda – võtavad ju putukafarmid väga vähe ruumi, tootmisprotsessis kasutatakse ära kogu putukas, tekitamata toidujäätmeid, ja CO2 heide on märksa väiksem. Pealegi ei kasutata putukakasvatuses peaaegu üldse vett.

 

 

Putukatega toit Nature's Protection Superior Care White Dogs

 

„Putukad on võrratu alternatiiv traditsioonilistele valkudele – need võivad aidata varustada teie koera organismi tähtsaimate aminohapete ja toitainetega, anda energiat ja tugevdada organismi. See toit sisaldab mono- ja polüküllastumata rasvhappeid, mis võivad aidata tugevdada immuunsüsteemi, samuti küllastunud rasvhappeid, mis võivad aidata koerale energiat anda. Oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete suurepärase allikana võib toode aidata kaasa karva värvi ja naha hea seisukorra säilitamisele,“ räägib ettevõttegrupi kaasomanik toidu kasulikkusest.

 

Heeringat sisaldavale toidule Nature's Protection Superior Care White Dogs peaksid Plungė väitel tähelepanu pöörama tundliku seedetraktiga lemmikloomade omanikud: „Oleme selle toidu välja töötanud, sest heeringal kui valguallikal on väga kasulikke omadusi, mis võivad aidata reguleerida lemmiklooma ülekaalu, anda energiat ja tugevdada organismi. Selle kuivtoidu koostist on täiendatud seedimist parandavate koostisosadega, mis võivad aidata varustada teie koera organismi kõikide vajalike ainetega ja karva välimuse laitmatuna hoida.“

 

Veel üks kuldmedali vääriliseks hinnatud toode on funktsionaalne maiuspala-toidulisand Nature's Protection Superior Care White Dogs Hypoallergenic Dental, mis on valmistatud innovaatilise ja unikaalse tehnoloogia järgi, sellepärast nimetab ettevõtja seda julgelt uue põlvkonna maiuspalaks.

 

Funktsionaalne maiuspala-toidulisand Nature's Protection Superior Care White Dogs Hypoallergenic Dental

 

„Selle maiuspala koostist on täiendatud unikaalse vitamiinide, mineraalide, pre- ja probiootikumide kompleksi, Vital 3 Complexi ning muude uuenduslike koostisainetega, mis võimaldavad toote julgelt liigitada sellisesse uude kategooriasse nagu maiuspala-toidulisandid. Need on loodud toetama lemmiklooma organismi teatud funktsiooni, näiteks nägemist, hammaste seisukorda, liigeseid ja luid,“ loetleb aretaja kasutegureid ja lisab, et selle maiuspala eriline tekstuur, mida nimetatakse pooleldi niiskeks (sest see on pehmem ja aromaatsem) äratab ka nõudliku koera isu ja lihtsustab paljude koeraomanike igapäevaelu.

 

„Valge kalaga maiuspalad ei sisalda teravilja, sellepärast on tegu allergiaohutu tootega, mis võib aidata toetada lemmiklooma karva ja naha head seisukorda. Hoolikalt valitud aminohappe- ja valguallikad võivad aidata looma pisarate koostise õigena hoida,“ jutustab Plungė toote kasulikkusest.

 

Funktsionaalne maiuspala-toidulisand Nature's Protection Superior Care White Dogs Hypoallergenic Dental

 

Tootesari ainult heledakarvalistele

 

„Karva värvi ja tundliku immuunsüsteemi pärast vajavad valge ja heleda kasukaga koerad individuaalselt kohandatud lahendusi, sellepärast on meie tõuaretajad koos loomatoitumis- ja veterinaariaekspertidega uusimatele uuringutele ja tootmistehnoloogiatele tuginedes otsinud lahendusi probleemidele, millega nad kokku puutuvad, et parandada valgekarvaliste tervist ja ühtaegu lihtsustada nende pererahva elu,“ heidab Plungė valgust sellele, kuidas algas Nature‘s Protection Superior Care White Dogsi toodete väljatöötamine.

 

Nagu ettevõtja väidab, on need tooted pälvinud tunnustuse ainulaadsete omaduste pärast, mis aitavad saavutada tõhusa tulemuse ja mida loomaomanikud on väga hindama hakanud.

 

„See lemmikloomatoit võib aidata eemaldada pruunid plekid silmade ümbert, sest aminohapete tasakaalustatud kogus ja hoolikalt valitud valguallikad toetavad pisarate läbipaistvat koostist,“ räägib Janita J. Plungė ja lisab, et toode sobib tundliku seedekulglaga lemmikloomadele, sest see ei koorma seedetrakti. „Naturaalne mineraal, täpsemalt dünaamiliselt mikroniseeritud klinoptiloliit (MicroZeoGen) võib aktiivselt stimuleerida soolestiku mikrofloorat ja toitainete omastamist. Tänu erilisele mikrostruktuurile võib see aidata organismi kogunenud toksiine väljutada ning immuunsüsteemi tugevdada.“

 

Nüüd kuulub Nature‘s Protection Superior Care White Dogsi tootesarja peale kuivtoidu ja maiuspalade ka uudistoode – supp. Sarja tooted on kohandatud eri eluetappide jaoks alates esimesest toidust imetavatele emastele koertele ja nende kutsikatele kuni täiskasvanud koerte tootevalikuni mitmesuguste valguallikatega. Plungė on veendunud, et eri eluetapid nõuavad erinevaid kasulikke aineid, millega tooted ongi rikastatud.

 

Ettevõttegrupi kaasomanik Janita J. Plungė ja maailmameister Misoko

 

Muide, uudsete valguallikatega toitu valmistatakse mitte ainult koertele, vaid ka kassidele. Ettevõttegrupi kaasomanikul on hea meel, et sellist laia kaubavalikut saab toota Baltimaades: „Mul on väga hea meel kogu KIKA GROUPi meeskonna üle, kellega võime end julgelt Baltimaade loojateks ja tootjateks nimetada. On suur rõõm, et tervislik ja kasulik loomatoit on valmistatud KIKA GROUPis ning armastatud kogu maailmas.“

 

Keskkonnasõbralikud lahendused

 

Ettevõttegrupi asutaja rõhutab, et kõik tootjad vastutavad mitte üksnes selle eest, mida valmistavad, vaid ka selle eest, kuidas nad seda teevad. Tehaste keskkonnamõju ja negatiivse mõju vähendamine on praeguse aja üks aktuaalsemaid ja tundlikumaid küsimusi.

 

Nii auhinnatud kui ka muu lemmikloomatoidu ning maiuspalad valmistab ettevõttegrupile kuuluv UAB AKVATERA LT – loomatoidule spetsialiseerunud modernne tehas, mis tegutseb edukalt alates 2004. a. Ettevõte toodab ka muud armastatud koera- ja kassitoitu kaubamärgiga Nature‘s Protection, Nature‘s Protection Superior Care, Nature‘s Protection Lifestyle, HiQ, Oak‘s Farm ja Araton. Neid müüakse Eestis ja Leedus tegutsevates KIKA kauplustes ja veebipoes.

 

 „Me tarbime palju energiat ja meil on hea meel, et saame panustada CO2 vähendamisse maailmas. 2020. a veebruarikuus võtsime kasutusele uue 700 kWh päikesejõujaama, mille abil toodame endale koguni 30% tarbitavast elektrikogusest ise. Ühtlasi oleme otsustanud mitte peatuda 30% juures – ka kogu ülejäänud energiakoguse ostame „rohelisel“ kujul taastuvatest energiaallikatest, nagu hüdro-, tuule- ja päikeseelektrijaamadest. Nende sammudega anname oma panuse, et maailmas oleks veidi puhtam,“ räägib UAB KIKA GROUPi asutaja teekonnast jätkusuutlikkuse poole.

 

Loomatoidutehase UAB AKVATERA LT territoorium ja päikesepaneelid Kaunase maakonnas

 

Praegu moodustavad ettevõttegrupi UAB KIKA GROUP üle 120 poega KIKA jae- ning e-kaubanduskett Eestis ja Leedus, lisaks üks Põhja-Euroopa moodsamaid kuivtoidutehaseid UAB AKVATERA LT, maailma nelja parima aretuskeskuse hulka kuuluv Tauro Kennel, loomade juuksur-spaa, koolituskeskus Tauro Grooming Academy ning ettevõtte värskelt avatud üksus Ameerika Ühendriikides. Praegu ekspordib UAB KIKA GROUP kaupa rohkem kui 60 riiki üle kogu maailma.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!