Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

KIKA GROUP esitleb veterinaarkoerasööta: pakub tasakaalustatud dieeti lemmikule

2023-09-27
KIKA GROUP esitleb veterinaarkoerasööta: pakub tasakaalustatud dieeti lemmikule

Revolutsioon turul - lemmikloomaeksperdid esitlevad koertele mõeldud veterinaardieetsööta

 

 

Koertele, kellel on terviseprobleemid, nagu ülitundlik seedimine, neeruhaigused, kõhuprobleemid, dermatoos ja paljud teised haigused, vajavad spetsiaalset toitumist.

 

Et omanikel oleks lihtsam oma armastatud lemmikloomade eest hoolitseda ning koerad oleksid terved ja õnnelikud, esitleb ettevõttele KIKA GROUP, UAB kuuluva tehase AKVATERA tehnoloogia- ja tootearendusjuht Robertas Sičiovas uut KIKA ekspertide loodud veterinaarsöödasarja Nature's Protection Superior Care. Tema sõnul aitab see tagada, et loomadele mõeldud dieettoidu kasutamine on mitte ainult toitainete poolest tõhusas tasakaalus, vaid ka toetab lemmiklooma tervist ja head enesetunnet.​

 

 

Dieet peab vastama toitumise põhimõtetele

„Lemmikloomadele mõeldud dieettoit on rangelt reguleeritud ning sellele kehtivad äärmiselt kõrged kvaliteedi- ja ohutusstandardid. Neid dieettoite kontrollitakse hoolikalt, et need oleks mitte ainult nii tõhusad, et aitavad toime tulla konkreetsete vaevustega, vaid vastavad samaaegselt ka lemmikloomade toitumisvajadustele,“ räägib R. Sičiovas.

 

Ta tuletab meelde, et lemmiklooma tervisevalem koosneb 20% igapäevasest hooldusest ja tervelt 80% toitumisest, mille püramiid koosneb 80% kuivtoidust, 10-12% konserveeritud söödast, 3-5% maiustest ja 1-3% moodustavad toidulisandid. „Isegi kui loomale on määratud dieet, peab ta saama kõiki talle vajalikke toitaineid ning kõige tähtsamaks toitumise muudatuseks on see, et tuleb valida kergesti seeditavad valgud, mis võivad aidata vähendada allergiliste reaktsioonide riski ja parandada seedimist,“ märgib tehnoloogiate ja tootearenduse juht.

 

Ta räägib, et kui on vaja diagnoosida terviseprobleeme või mõne toiduaine talumatusega seotud probleemi, siis kasutatakse elimineerimisdieeti: „Elimineerimisdieet on toitumiskava, millega püütakse kindlaks teha, kas esineb toidutundlikkus või toiduallergia. Sellise toitumise eesmärgiks on teatud koostisosade eemaldamine toidust, et oleks võimalik kindlaks teha, kas need võivad olla lemmiklooma seede- või nahaprobleemide või allergiliste reaktsioonide põhjuseks.

 

 

Vajaduse dikteerivad loomad ja lahendused sünnivad kogemusest

Tuginedes rohkem kui 35-aastasele töökogemusele, õnnestus KIKA GROUP, UAB-l luua täiesti uus kõrgeimatele kvaliteedistandarditele vastav loomadele mõeldud dieettoidu sari, mis on mõeldud lemmikloomade konkreetsete terviseprobleemide lahendamiseks. Ettevõtete grupi asutaja, loomade aretaja, koeraekspert ja tootearendaja Janita Januškauskaitė-Plungė jutustas, et ettevõte valmistus selleks sammuks seitse aastat, mille jooksul koguti infot, viidi läbi uuringuid, konsulteeriti loomaarstidega ning otsiti ideaalset toiduvalemit.

 

„Meie suur armastus lemmikloomade vastu on aidanud meil püsida aastaid turuliidri ja maailmas tunnustatud loomaekspertide, loomakasvatajate ja kvaliteetsete toodete arendajate positsioonil. Aastatepikkused kogemused, rahvusvahelistel näitustel osalemine ja mõistmine, et samade probleemidega puutuvad loomad kokku kõikjal maailmas, lubas meil mõista, mida on tegelikult vaja nende probleemide lahendamiseks. Kuid me ei arenda tooteid ainult oma kogemuste põhjal – meid aitavad konsultandid üle kogu maailma“, räägib J.J. Plungė sellest, kuidas arendati välja loomadele mõeldud dieettoit ning lisab, et vastutustundlik protsess ja professionaalsus lubava tagada loodud toodete suurepärase kvaliteedi.

 

 

Sööta on täiustatud unikaalse koostisosaga

Sičiovas esitleb, et uus koertele mõeldud dieettoit on täiendus juba populaarseks muutunud Nature's Protection Superior Care sarjale, mis on mõeldud igat tüüpi koertele. „See koeratoit on spetsiaalselt koostatud nii, et see rahuldaks teatud tervisehäiretega koerte erivajadusi. Kõik tooted on valmistatud ainult kõrgeima kvaliteediga koostisainetest ja erinevad teistest toodetest madalaima allergiariski poolest, et lemmikloomale oleks tagatud parim võimalik toime,“ kinnitab tehnoloogiate ja tootearenduse juht.

 

„Toit on tõeliselt erakordne, sest sellele on lisatud unikaalset koostisainet - MicroZeoGeni, mis on tänu selles sisalduvale ränile üks olulisemaid mineraale ja on vajalik tugevate luude ja tugevate hammaste õigeks arenemiseks,“ räägib R. Sičiovas. See toidulisand on kasulik ka selle poolest, et​ võib soodustada toksiinide, raskmetallide, ammoniaagi ja patogeensete bakterite eemaldamist organismist ning toitainete omastamist. Samuti võib see aidata tugevdada immuunsüsteemi ja avaldada positiivset mõju karvkatte struktuurile, muutes karva tihedaks ja läikivaks.

 

 

Koguni kolm uut sööta erinevate probleemide lahendamiseks

Kõik kolm uut tüüpi sööta on loodud ühe loomse päritoluga valguallika baasil, mis R. Sičiovase sõnul vähendab oluliselt koostisosade talumatuse riski. Neil söötadel, nagu ka kogu Nature's Protection Superior Care sarjal, on hoolikalt valitud aminohapete tasakaalu, mis muudab pisarate ja sülje struktuuri läbipaistvamaks, aidates seega vältida koera karvkatte pruuniks muutumist. Üheski sööda retseptis ei ole teravilja ega gluteeni, tänu millele väheneb teraviljavalgu allergia ja gluteenitalumatuse risk.​

 

Kui teie lemmikloomal on ketendav või punetav nahk, avalduvad atoopilise dermatiidi sümptomid või ta põeb seda haigust, siis soovitame teil valida dieetsööt Dermatosis, mis on spetsiaalselt loodud selle probleemi lahendamiseks. Selles on rikkalikult Omega-3 ja Omega-6 rasvhappeid sisaldavat lõhe valku ja see sööt võib aidata taastada kahjustatud nahabarjääri ja soodustada terve karvkatte kasvu. Samuti on see tundlikule nahale mõeldud sööt, millele on lisatud tsinki ja mis aitab kaasa ärritunud naha paranemisele.

 

„Selle sööda peamine valguallikas on lõhe. Lõhe sisaldab palju Omega-3 ja Omega-6 rasvhappeid, mis on olulised naha ja karvkatte seisundi jaoks ning aitavad säilitada rakumembraanid tervena, mis võib parandada naha elastsust ja taastada kahjustatud nahabarjääri. Koostises sisalduv tsink võib aidata tõhustada nahapõletike, sügeluse ja punetuse paranemisprotsessi ning toetada nahabarjääri funktsiooni kaitstes seda oksüdatiivsete kahjustuste eest, mis võivad kaasa aidata dermatiidi tekkele“, rääkis R. Sičiovas.

 

 

Kui teie lemmikloomal on tundlik seedimine, ta oksendab ja tal esineb kõhulahtisust, siis soovitame valida spetsiaalselt tundliku seedimise jaoks mõeldud dieettoidu Gastrointestinal. Selles domineerib ainult üks loomse päritoluga valk - valge kala. Samuti iseloomustab toodet ka vähendatud rasva- ja kiudainete kogus, mis parandab tarbitava sööda seeduvust ja vähendab väljaheidete hulka. Samuti on seda sööta rikastatud optimaalsete kaltsiumi ja naatriumi kogustega, aidates seega kompenseerida oksendamisest või kõhulahtisusest põhjustatud mineraalainete kadusid.

 

„Kergesti seeditava valge kala suur valgukogus toidus aitab tagada enterotsüütide ja soolehattude optimaalse uuenemise ning mikroelementide optimaalse omastamise. Samuti on see valguallikas hea oluliste toitainete, selliste nagu Omega-3 ja Omega-6 rasvhapped, allikas, mis võib aidata säilitada üldist tervist ja vähendada soolepõletikku. Vähendatud rasvasisaldus võib pärssida pankrease stimulatsiooni koertel, kellel on eksokriinse pankrease puudulikkus,“ räägib tehnoloogiate ja tootearendusjuht.

 

 

Kui teie koeral on toidutalumatus või sööda mingite koostisosade suhtes allergia sümptomid, mis võivad väljenduda karvkatte, naha või seedetrakti muutustes, siis on dieetsööt Hypoallergenic õige valik.

 

„Putukavalk on eriti kergesti seeditav, mis tähendab, et lemmikloomad omastavad putukatest rohkem toitaineid, mille tulemusel paraneb nende üldine tervis ja enesetunne. Sel põhjusel on putukad valitud toidu peamiseks valguallikaks, mis võib aidata kiirendada tervete lihaste kasvu ja taastumist. Putukates sisalduv linoolhape võib aidata parandada naha elastsust ja kaitsta keha liigse veekao eest. Samuti võib see aidata vähendada koostisosade ja toitainete talumatuse sümptomeid.

 

Kui allergia progresseerub või sümptomeid ei ole võimalik kõrvaldada, tuleb pöörduda loomaarsti poole, kes oskab professionaalselt hinnata, kas allergia ja selle sümptomid on tõesti toidust põhjustatud probleem ja kas loom ei vaja siiski ravi,“ märgib R. Sičiovas.

 

 

Ettevõttele KIKA GROUP UAB kuuluvas söödatehases AKVATERA pööratakse suurt tähelepanu jätkusuutlikkusele, seetõttu lausa 40% energiast tuleb tehase lähedal asuvast päikeseelektrijaamast.

 

Täna moodustavad ettevõttegrupi UAB KIKA GROUP üle 120 kauplustega KIKA jae- ning e-kaubanduskett Eestis ja Leedus, lisaks üks Põhja-Euroopa moodsamaid kuivtoidutehaseid AKVATERA LT UAB, ühe maailma parima aretuskeskuse hulka kuuluv Tauro Kennel, loomade juuksur-spaa, koolituskeskus Tauro Grooming Academy ning ettevõtte üksus Ameerika Ühendriikides. Praegu ekspordib KIKA GROUP UAB oma tooteid enam kui 60 riiki üle kogu maailma.

 

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!