Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Halloween – pidu ka lemmikloomadele: kuidas valmistuda?

2023-10-19
Halloween – pidu ka lemmikloomadele: kuidas valmistuda?

Oktoobrikuu on paljude jaoks seotud Halloween’iks valmistumisega. Otsitakse kostüüme ja dekoratsioone, nikerdatakse kõrvitsaid ja meisterdatakse neist laternaid.

 

 

Kuna neljajalgsed sõbrad on pereliikmed, osalevad ka nemad pidude tähistamisel, sh ka Halloween’i tähistamisel. Sel kuul hakkavad lemmikloomaomanikud otsima oma lemmikutele loomingulisi ja ohutuid Halloween’i kostüüme.

 

Kika eksperdid märgivad, et selle püha tähistamiseks mõeldud kostüümid kaovad sügisel kaupluste riiulitelt väga kiiresti, ja soovitavad neil, kes ei jõua neid osta, meisterdada kostüümid ise.

 

Mitte ainult ilus, vaid ka praktiline

 

KIKA ekspertide sõnul meeldib omanikele väga oma lemmikuid ehtida, seega pole neljajalgsete sõprade riided mitte ainult praktiline valik, vaid ka suurepärane stiilidetail või pidupäeva aktsent.

 

 

„Näiteks Halloween’i puhul võib lemmikloom muutuda mereröövliks, ingliks, kuradiks, printsessiks või muuks tegelaseks. Temaatilisi riideid leiab loomapoodidest peaaegu alati, kuid oluline on valida mitte ainult ilusad, vaid ka praktilised riided,“ rõhutavad eksperdid.

 

Kui valida pidupäevaks kvaliteetne lemmikloomariietusese, saab seda kanda ka hiljem. „See on eriti aktuaalne praegusel aastaajal, kui ilmad muutuvad jahedamaks. Näiteks mõnus kampsun tuleb kahtlemata kasuks nii sügisel kui ka talvel. Tõsi, „ühekordseid“ riideid ei tasu osta – see pole keskkonnahoidlik lahendus,“ nendivad KIKA eksperdid jätkusuutlikkusega arvestamise olulisusest.

 

Kui lemmikloomale ei meeldi riided

 

Lemmikloomariiete valik on üsna lai, kuid kõigile neljajalgsetele sõpradele ei pruugi riietumine meeldida.

 

 

Halloween’i teemaga seotud kampsuneid ja kleite on väga suur valik. Need suurepäraselt sobivad riietumisega harjunud loomadele – ootamatult tuppa jalutav kass-piraat võib seltskonnale tõeliselt suurt rõõmu valmistada. Ent neljajalgne sõber, kes tunneb end kui halvatud, suurt õnne kellelegi ei too,“ võrdlevad eksperdid.

 

Lemmikloomade jaoks oleks õigem valida vabamad aktsendid: „Võib leida väga erinevaid aksessuaare ja ehteid. Väga populaarne valik on kaelarätid, mis on ka suurepärane kaunistus ja ohutu valik.“

 

 

Ülikond, mis peegeldab iseloomu

 

Kui poest ei leia seda, mida soovid, soovitatatakse meisterdada Halloween’i-teemaline lemmikloomakostüüm ise.

 

 

„Esiteks, kui mõelda kostüümi ideele, tuleb arvestada sellega, et lemmikloomal oleks mugav – see ei tohi piirata liigutusi ega tekitada ebamugavust. Eriti lõbus oleks, kui valitud kostüüm peegeldaks sinu neljajalgse sõbra iseloomu, näiteks koerale sobiks lõvilakk või kassile võlurimüts“ pakuvad eksperdid.

 

Ekspertide sõnul võivad kostüümile mängulisust lisada mitmesugused detailid, kuid need peavad olema hästi kinnitatud ja lemmikloomale ohutud:

 

„Veendu, et ülikond ei takistaks lemmiklooma nägemist, hingamist ega liikumist, ning sea alati esikohale tema mugavus ja heaolu.“ „Kui koer või kass tundub olevat ärevil, kaalu kostüümi äravõtmist või vahetamist,“ märgib ekspert. Eksperdid lisavad, et oma lemmikut tuleks juba varem igasuguse riietusega harjutama hakata: „Lase loomal rõivaeseme või kostüümiga harjuda. Riieta teda lühikeseks ajaks ja pikenda seda aega järk-järgult, premeeri neljajalgset sõpra maiuste ja kiitusega.“

 

Lemmikloom võib külmetada

 

Mõned omanikud valivad riideid vaid pidupäevaks, siis teised omanikud mõistsid juba ammu, et lemmikloomarõivad pole moeasi, vaid vajadus.

 

 

„Koerad võivad ilmade jahenedes külmetada ja haigestuda, mistõttu on õue minnes vaja neid riietada. Seda pole vaja moe pärast, vaid nende tervise hoidmiseks,“ hoiatab asjatundja ja lisab, et ülikülma ilmaga tasub väikest tõugu lemmikloomi riietada lausa kihiti.

 

Kuigi külm pikakarvalistele loomadele nii kohutav ei ole, toob Eesti sügis kaasa ka muid katsumusi: niiskuse ja tugeva tuule. Kui koer saab märjaks ja karva sisse jääb niiskus, hakkavad KIKA ekspertide sõnul sinna kogunema bakterid, mis võivad põhjustada nahaärritusi, ekseemi või isegi raskeid nahahaigusi. Selle vältimiseks soovitatakse vihmase ja niiske ilma jaoks hankida lemmikloomale kvaliteetse vihmamantli või kombinesooni.

 

„Sügis, kui jalge all sahisevad värvilised lehed, on suurepärane aeg õdusateks jalutuskäikudeks. Kui sulle meeldib jalutamas käia koos oma lemmikuga, tuleb talle kindlasti kasuks vihmakeep, mis on vajalik mitte ainult vihmase, vaid ka tuulise ilma puhul. See kaitseb külmetushaiguste eest ja kaunistab samal ajal sinu neljajalgset sõpra,“ lõpetavad soovitusega KIKA eksperdid.

 

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!