Служба поддержки: klienditeave@kika.ee | +372 668 3235

Toiduallergia on eriti levinud probleem

2018-08-02

Mis on parim toit tundliku naha ja seedesüsteemiga koertele?

Tänapäeva maailmas ei imesta enam mitte keegi, et inimestel on allergiad erinevate ainete vastu. Linnastumine, reostus, suur linnapopulatsioon - kõik see mõjutab kahtlemata ka lemmikloomade tervist. Koerad, nagu inimesed, võivad olla samuti allergilised paljude ainete suhtes. Seega, on lemmikloomaomanikul sel juhul kõige olulisem teada, kuidas valida toit, mis sobib tundliku naha ja seedetraktiga koertele.

Linnastumine puudutab ka loomi

200 aastat tagasi elas linnades ainult umbes 3% elanikkonnast. Möödunud sajandi jooksul on linnastumine tugevalt kasvanud. Värskeima statistika kohaselt ulatub linnastumine Euroopas 55-98%-ni. Linnastumise suurenemine mõjutab ka koduloomi, eriti koeri.

Linnapiirkondi iseloomustab kõrge keskkonnareostus, stressi tase. Paljud koerad kolisid koos omanikega maapiirkondadest linnadesse kus puuduvad oma hoovid ja haljasalad. Linnades elavad koerad ei jaluta tõenäoliselt parkides, metsades ja nende jalutuskäigud on lühemad, sest linnainimesed peavad pidevalt kusagile kiirustama. Paljud uuringud näitavad, et linnades elavatel koertel esineb tõenäolisemalt allergilisi reaktsioone ja tundlikkust teatud tegurite suhtes.

Toiduallergia on eriti levinud probleem

Üks allergiliste reaktsioonide liikidest on allergia teatud toidu koostisainete suhtes. Toiduallergia moodustab umbes 10% kõigist koeraallergiatest.

Koerte nahk on suurim organ, seega terviseprobleemid, eriti tundlikkus toidule ja allergiad, esinevad sageli koos naha koorumisega, sügelusega ja suurenenud karvade väljalangemisega. Umbes 70% koera immuunsüsteemist asub seedetraktis. Seetõttu ei ole üllatav, et  allergilised reaktsioonid  esinevad seedetrakti häirete vormis või tundlikkumaks muutunus nahaga.

Toitumisspetsialistid pakuvad väljapääsu

Väga tähtis on valida õige toit allergiliste või tundlike seedetraktidega koerte kasvatamiseks. Kõigepealt peab teadma, millised koostisosad tekitavad teie koerale allergiat. Seejärel saate otsida toitu, mis ei sisalda neid allergeene ja koostisosasid, mida on raskem seedida.

Uus „Nature Protection Superior Sensitive Skin & Stomach“ dieet võib olla suurepärane lahendus, kui kasvate allergilise või õrna seedesüsteemiga koera. See toit on eriti hõlpsasti seeditav tänu loomsetele lambaliha valkudele ja looduslikule siguriekstraktile. Selleks, et toit ei koormaks kõhtu, ei sisalda see raskesti seeditavat maisi. Selleks, et võimalikult palju allergeene vältida, ei sisalda toit nisu ja nisugluteeni, piima ja selle tooteid, veiseliha, sealiha, soja ja selle tooteid ning mune.

Toidu koostises on kõige väärtuslikumad elemendid

Uue toidu koostist täiendab kookospähkliõli - „super toit“, mis kuulub  maailma esikümnesse.  See aitab säilitada naha tervislikku seisundi, särava ja paksu karva, niisutab nahka, soodustab selle paranemist. Kookospähkliõli tugevdab ka immuunsüsteemi, parandab seedetrakti seisundit.

Loomulikult, tuleks ka meeles pidada unikaalset „Nature‘s Protection“ „tunnust“ - „MicroZeoGen“ mineraali, mis võib aidata eemaldada kehast toksiine, hõlbustada toitainete imendumist ja parandada immuunsüsteemi.

Paljusid eeliseid omav „Nature‘s Protection Superior Care Sensitive Skin & Stomach“ toit on spetsiaalselt loodud väikeste ja kõigi koeratõugude jaoks, et saate oma lemmiklooma jaoks valida sobivaima variandi.

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.