Служба поддержки: klienditeave@kika.ee | +372 555 71594

Õppige tundma enda kassi: magamise iseärasused

2018-03-07

Kas on tõsi, et kassid veedavad iga päev 15 tundi magades?  Tegelikult kestab kassi tõeliselt sügav uni kõige rohkem 4 tundi päevas.  Vaatamata tukkumisele püsib teistel tundidel osa kassi teadvusest pidevalt ärkvel. Kui sellises seisundis kassi puutuda, kargab ta kohe püsti ja on iga hetk valmis ründama või end kaitsma.   

Sügavaks uneks valib kass võimalikult rahuliku koha. Tavaliselt tõmbab ta käpad kõhu alla ja keerdub ise „U“ kujulisse asendisse. Mida külmem on  magamiskoht, seda rohkem tõmbub kass kerra, kuna magades langeb tema kehatemperatuur.

Kassid näevad väga palju unenägusid. Unenäod tekivad vaid sügava une faasis.  

Kassi uni on magusam, kui valite talle sobiva magamiskoha. Kassid armastavad rohkem, kui koerad, demonstreerida enda sõltumatust, seepärast ärge imestage, kui nad valivad puhkamiseks  Teile täiesti sobimatu koha, näiteks  seavad end sisse radiaatoril, tõmbavad kerra kapiriiulil või Teie sussidel. Kõrvalisemad nurgad, kust saab kõike  jälgida, on kõige armastatumad puhkekohad.

Magamisaseme valimisel pöörake tähelepanu selle suurusele  – magamisase ei tohi olla liiga suur ega liiga väike. Parem on, kui magamisaseme ääred on kõrgemad. Siiski sobivad kassidele paremini magamisasemed-kuudid, need on kinnisemad, seepärast tunneb neis kass ennast turvalisemalt ja rahulikumalt. 

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.