У вас есть вопросы? Свяжитесь с нами: klienditeave@kika.ee или +372 609 0461

Lihtsaid nippe, kuidas tagada oma lemmikloomale hea elu ka korteris elades

2018-08-29
Lihtsaid nippe, kuidas tagada oma lemmikloomale hea elu ka korteris elades

Järjest enam võetakse omale lemmikloomi korterisse ning väiksematele loomadele sobib korterielu hästi. Siiski on oluline meeles pidada mõningaid aspekte, et loomale elu korteris võimalikult täisväärtuslikuks muuta. KIKA Eesti juht Ksenia German annab nõu, kuidas seda saavutada.

Sinu lemmikloom vajab tegelemist

Peamine eelis, miks lemmikloom sobib paremini just eramajja kui korterisse, on aias jooksmise võimalus. Koer vajab liikumist ja aias värske õhu käes mängides ningringi joostes saab ta oma energiat maandada. Väga oluline on, et ka korteris elades jalutatakse oma lemmikut – eriti koera – igapäevaselt, et hoida ta terve ning õnnelik. Kindlasti tasub tähele panna, et ka aias ringi jooksmisest koerale ei piisa. Lemmikloom vajab regulaarseid jalutuskäike olenemata sellest, kas ta elab korteris või eramajas.

Kassidele ei pruugi rihma otsas jalutamine nii väga meeldida kui koertele, kuid kui neid juba varajases eas õpetama hakata, võivad and jalutamist nautima hakata. Kassidele on välja mõeldud spetsiaalsed traksid, mis sobivad neile paremini kui tavaline kaelarihm. Omades kassi, peab koju varuma ka spetsiaalse kraapimispuu, sest kassidele meeldib küüsi teritada ja kraapimispuu puudumisel kipuvad nad tihtipeale mööblit kratsima ning võivad selle täielikult ära rikkuda.

Lemmiklooma jalutades tasub meeles pidada, et alati peavad kaasas olema väikesed kilekotid, et vajadusel oma lemmiku järelt koristada. Hoia ka maiused käepärast, muuda jalutuskäigud huvitavaks ja premeeri oma looma!

Investeeri mänguasjadesse

Loomulikult peab varuma mänguasju, millega lemmik saab toas olles mängida. Tihtipeale hakkavad loomadele osa mänguasju rohkem meeldima kui teised ning neil võivad isegi lemmikud välja kujuneda. Kassid üldjuhul naudivad millegi tagaajamist, nii et neile tasub valida nööri otsas olev mänguasi. Ühtlasi on osa kasside mänguasju on täidetud palderjaniga, mille lõhn meeldib neile väga, ja seega mängivad kassid nendega veelgi agaramalt.

Koertele mänguasju valides tasub jälgida, et koer saaks seda julgelt närida ilma, et ta neelaks alla ohtlikke tükke. Sealjuures on kasulik oma koerale ka erinevaid trikke õpetada, et ta lisaks mängimisele ka ajutööd saaks. Trikid aitavad kaasa ka omaniku ja looma vahelise koostöö arendamisele, mis on ka kuulekuse seisukohalt oluline ja õpetavad lemmikut omanikku paremini kuulama. Pimedad ja vihmased sügisõhtud on trikkide ja erinevate käskluste õpetamiseks just õige aeg!

Lemmikloomapoodides leidub ka mänguasju, mis on välja mõeldud just koera kuulekuse ja taiplikkuse arendamiseks: nende sisse on võimalik peita maiustusi ning koer peab nuputama välja viisi, kuidas maiustus kätte saada.

Õpeta oma kass liivakasti kasutama

Väga oluline on õpetada loom kodus puhtust hoidma. Õpetamist peaks alustama kohe, kui lemmikloom koju tuuakse. Kassid õpivad üldjuhul liivakasti kasutamise kiirelt selgeks, kuid kutsikad vajavad aega, et õppida oma hädad õue tegema ja vajadusel ka välja küsima. Seega, nii kaua kuni õue küsimine pole selge, on mõistlik kasutada spetsiaalseid lappe ja mähkmeid.

Steriliseerimata emastel koertel on kaks korda aastas ka jooksuaeg, mille ajal võib mööbel määrduda vereplekkidega. Hästi varustatud lemmikloomapoodides leiab aga spetsiaalseid jooksuajapükse või lapikesi, mis aitavad korteri plekkidest vaba hoida.

Võta vastutus!

Lemmiklooma pidamine on suur vastutus ja loom vajab palju hoolt olenemata sellest, kas elukohaks on aiaga eramaja või korter. Lemmiku pidamine korteris nõuab aga rohkem pingutust, sest koera ukse vahelt õue lasta ei ole võimalik ja ka vihmastel sügisõhtutel tuleb saapad jalga panna ning end õue ajada. Omaniku ülesanne on lemmiklooma elu huvitavaks ja aktiivseks kujundada, vaid nii püsib ta pahandustest eemal ja elab täisväärtuslikku elu.

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.