У вас есть вопросы? Свяжитесь с нами: klienditeave@kika.ee или +372 609 0461

KIKA ettevõtte grupp loobub osast kasumist lemmikloomade heaolu nimel

2022-03-21
KIKA ettevõtte grupp loobub osast kasumist lemmikloomade heaolu nimel

Tõusvad hinnad ja majandusteadlaste kartused, et inflatsioon kogu maailmas jätkab kasvu, on väga murettekitavad. Seetõttu jääb üle vaid rõõmustada, et hinnatõusu, teenuste, kinnisvara ja isegi toidu kallinemisega on KIKA GROUP, UAB lemmikloomatoidu tehas AKVATERA koos Eesti ühe tuntuima lemmikloomapoodide ketiga KIKA, asunud lemmikloomaomanike ja nende lemmikloomade poolele ning langetab tema enda poolt toodetud koerte ja kasside kuivtoidu hindu lausa kuni -45%.

 

Loobub osast kasumist lemmikloomade heaolu nimel

 

Asutamise hetkest loob ja töötab KIKA GROUP, UAB lemmikloomade heaolu ja tervise tagamise nimel. „Kui kõik tõstavad hindu ja me näeme, mis maailmas toimub, mõistame, et inimeste sissetulekud ei kasva praegu nii kiiresti kui hinnad. Seetõttu seisab meie ettevõte lemmiklooma ja peremehe poolel armastuse, tervise ja omavaheliste sidemete nimel. Sel põhjusel oleme alandanud hindu kõige olulisemale loomahoolduskategooriale – kuivsöödale. Me ei ole edasimüüjad, me oleme tootjad, loojad ja kasvatajad, nii et mõeldes lemmiklooma heaolule, saame seda teha, loobudes oma kasumi osast.

 

Peremehed aga saavad jätkuvalt tagada ja pakkuda oma armastatud lemmikloomale tervislikku, tasakaalustatud, kvaliteetset toitu veelgi väiksema hinnaga. Meie ettevõte on selle loomisest hetkest alati olnud lemmiklooma poolel, et ta saaks õiget toitu ja parima hoolduse. Seetõttu me mitte ainult ei tõsta hindu, vaid alandame neid selleks, et terve lemmikloom rõõmustaks meie kliente veel palju pikki aastaid.

 

Lemmikloomade heaolu eest hoolitsemisel vastutame mitte ainult selle eest, mida toodame, vaid ka selle eest, kuidas seda teeme. Tootes tooteid loomadele, püüame anda oma panuse ka keskkonna säästmisse. Just seetõttu rakendame tehases päikeseenergia lahendusi ja meil on hea meel, et saame kaasa aidata CO2 vähendamisele maailmas. Kavatseme jätkata „rohelise“ energia ostmist taastuvatest allikatest, nagu näiteks hüdro-, tuule- ja päikeseelektrijaamad,“ ütleb Tauras Plungė, KIKA GROUP, UAB kaasomanik.

 

Söödatehase AKVATERA territoorium

Vähendas hindu kogu maailmas armastatud söödale

KIKA GROUP, UAB ettevõtete grupi asutaja Janita Januškauskaitė Plungė sõnul põhineb hinna vähendamise algatus veendumusel, et iga lemmikloom väärib oma söögikausis kvaliteetset, tema vajadustele vastavat sööta. Söödale, millele on lisatud kõrgeima kvaliteediga valguallikaid, selliseid nagu valge kala, talleliha, lõhe, putukad ja isegi heeringas, on täiendatud teiste kasulike koostisosadega - vitamiinide, mineraalide, supertoidu koostisosadega, nagu chia seemned, goji marjad, roheline tee.

 

Just selline on Nature‘s Protection Superior Care ja Oak‘s Farm sööt , mille hinda on KIKA koos AKVATERAga vähendanud lausa -45%. Selle kaubamärgi söödad pole populaarsed mitte ainult Eestis, vaid neid eksporditakse enam kui 60 riiki üle kogu maailma ning neid armastavad neljajalgsed sellistes riikides nagu Ameerika, Malaisia, Jaapan või Lõuna-Korea. Üks tuntumaid tooteid kogu maailmas - KIKA GROUP, UAB meeskonna poolt loodud Nature's Protection Superior Care White Dogs sööt:

 

„Kasvatades oma kennelis valgekarvalisi koeri ja töötades paljude turgudega üle kogu maailma, oleme seisnud silmitsi väljakutsega, et leida lahendus pruuniks mineva karvkatte probleemile. Koos meeskonnaga seadsime endale eesmärgiks luua toode, mis ei oleks ainult naturaalse koostisega, vaid aitaks lahendada seda probleemi.

KIKA GROUP, UAB ettevõtete grupi looja Janita J. Plungė

Rahvusvaheline loomaarstide, toitumisekspertide ja tehnoloogide meeskond on rohkem kui 3 aastat otsinud valemit, mis annaks soovitud tulemuse, kuni lõpuks õnnestus meil luua toode, mille üle saame olla uhked ja mida saame julgelt esitleda kogu maailmale. Tunneme alati vastutust oma toodete eest, kuna peame olema kindlad, et need annavad soovitud tulemuse ning on terved ja tõhusad,“ räägib loomeprotsessist aretaja ja kinoloog J. Januškauskaitė Plungė.

 

Peremehed üle maailma on tänulikud kõrgeima kvaliteedi, koostise, loodud kaasaegsete valemite, probleemide lahendamise ja mis kõige tähtsam – tervete lemmikloomade eest. „See motiveerib meid veelgi enam, viib meid edasi ja julgustab jätkama tööd lemmikloomade heaolu nimel,“ ütleb J. Januškauskaitė Plungė.

 

Sööt terveks kuuks – odavam kui tassike kohvi

 

Ühiskonnas on endiselt levinud müüt, et kvaliteetne lemmikloomatoit maksab väga palju. KIKA võrgu loomaarst Kamilė Ausmanė sellega ei nõustu ja ütleb, et tegemist on müüdiga, hoolitseda selle eest, et lemmikloom saaks nautida tervislikku ja tasakaalustatud toitu, mis aitaks tal elada tervemalt ja kauem, saab väga soodsalt.

 

„AKVATERA tehases toodetud kvaliteetne kasside ja koerte kuivtoit kannab nime Super Premium, mis tähendab, et see sööt paistab silma kaasaegsete koostisosade poolest ning peegeldab lemmiklooma toitumist, mis põhineb uusimatel trendidel ja tehnoloogiatel. Selline toit tagab hea lemmiklooma tervise, mis omakorda aitab kaasa omaniku heale tervisele ja tujule, sest terve lemmikloom pakub meile rõõmu, armastust, suhtlemist, hindamatut koosolemist, pikki jalutuskäike.

 

OAK‘S FARM kuivsööt

Kui rääkida sellisest toidust, siis pole ime, et enamik inimesi arvab, et nende lemmikloomale väga kvaliteetse toidu pakkumine on väga kallis lõbu. Kuid selleks, et kõik lemmikloomad saaksid tervislikku ja tasakaalustatud toitu, on KIKA koos AKVATERAga langetanud hindu. Nüüdsest saavad teie pere neljajalgsed liikmed toituda tervislikult ja tasakaalustatult ning te ei pea selleks kulutama palju raha,” tunneb rõõmu ekspert.

 

„Konkreetsete hindade osas algab väikest tõugu koerte (alates 1 kg) päevanormi hind kõigest 0,10 eurosendist, keskmistel (alates 5 kg) 0,31 eurosendist ja suurt tõugu koertel (alates 15 kg) võib päevane norm maksta alates 0,32 eurosenti.

 

Võrdluseks võib välja arvutada, et väikese koera päevanormi hind ei ole võrdne isegi hinnaga, mida tuleb maksta tassi kohvi eest. Kui arvutada nii, et kohv maksab 2,8 eurot, siis selle summa eest saab väikest koera toita lausa 28 päeva,” arvutab loomaarst ja lisab, et kuivtoit aitab tänapäeva kiire elutempo juures aidata inimesel säästa lisaks rahale ka aega. - Kuivsööt on mugav lahendus pidevalt kiirustavale peremehele, kuna pole vaja kulutada aega toidu valmistamisele. Lisaks on meie toidulaual olev toit lemmikloomadele sobimatu ja võib tõsiselt kahjustada nende tervist – tekitada seedehäireid, põhjustada allergilisi reaktsioone või isegi tekitada lemmikloomale mürgitust. Lemmikloomadele tasub kuivtoitu valida seetõttu, et see on tervislik ja mugav, ning nüüd lisaks veel ka kõikides KIKA kauplustes soodushinnaga,” tutvustab ekspert kuivtoidu eeliseid.

 

Nature‘s Protection Lifestyle kuivsööt kassidele

Kvaliteetne sööt = tasakaalustatud toitumine

 

Kvaliteetne kuivsööt võrdub tavalise tasakaalustatud toitumisega, kuna selle graanulid sisaldavad kõike, mida loom vajab: valguallikaid, vitamiine, mineraalaineid ja muid lisaaineid, mis on olulised teie lemmiklooma heaolu ja tervise jaoks. Õigesti valitud kuivsööt võib täita erinevaid funktsioone ja aidata lahendada erinevaid probleeme või isegi pikendada teie lemmiklooma eluiga, seda aga loodavad kõik omanikud.

 

K. Ausmanė sõnul pole vähem oluline ka see, et lemmikloomale saaks toitu valida vastavalt tema konkreetsetele vajadustele – vanusele, aktiivsusele, tõule või isegi terviseprobleemidele. „Noorele loomale sobiv toit ei sobi eakale loomale, aktiivne loom vajab aga teistsuguse koostisega toitu kui väheliikuv seenior. Kui omanikel on valiku suhtes kõhklusi, võib julgelt pöörduda professionaalide, pidevalt õppivate KIKA kaupluse konsultantide, ekspertide poole, kes pärast üksikasjade teie lemmiklooma kohta väljaselgitamist, valivad välja sobivaima sööda, mis vastab kõige paremini tema individuaalsetele vajadustele.

 

Rääkides konkreetsetest terviseprobleemidest, näiteks kasside puhul, puutuvad nad sageli kokku steriliseerimisest tingitud ülekaalulisusega, kuna kassi aktiivsus selle tagajärjel väheneb. Optimaalse kaalu säilitamiseks ja ülekaalu vähendamiseks tuleks valida madala kalorsusega toidud, millele on lisatud L-karnitiini ja taimseid kiudaineid. Just selline ongi Nature’s Protection Lifestyle teraviljavaba sööt steriliseeritud kassidele lõhe, krilli, looduslike antioksüdantide ja mineraalidega.

Nature‘s Protection Superior Care elektrooniline toidumõõtelusikas

Sööda normide kasutamine aitab reguleerida ka lemmiklooma kaalu. „Sööta reguleerides aitate reguleerida lemmiklooma kehakaalu ja seeläbi kaitsta teda ülekaalu ja sellega seotud probleemide – liigeste, hingamisteede ja isegi südamehaiguste eest. Seda saab hõlpsasti teha elektroonilise mõõtelusika abil, mis on suurepärane mõõteriist lemmiklooma sööda kaalumiseks ja ideaalse portsjoni suuruse tagamiseks,” ütleb loomaarst ja tuletab meelde, et lemmikloomale peaks alati olema tagatud ka ligipääs puhta veega kausile.

 

Samuti märgib loomaarst, et oluline on silmas pidada, et toitumine on kõige alus, mistõttu on väga oluline järgida õiget valemit - 95% sööta ja kuni 5% maiuseid ja toidulisandeid.

Karvkatte värv on oluline tegur sööda valikul

 

Arvestada tuleks ka muude teguritega, näiteks karvkatte värviga. Näiteks pruunidele ja valgetele koertele ei sobi üks ja seesama sööt, kuna nende loomade vajadused on erinevad – pruuni karvkattega koertel on oluline säilitada karvkatte ergas värv, valgetel aga on ilmselt kõige olulisem ülesanne aga võitlemine pruunide pisaralaikude vastu.

 

„Pruunikarvalistele tuleks valida selline sööt, mis aitab säilitada punase ja pruuni karvkatte loomulikku pigmentatsiooni, kuna see võib aja jooksul tuhmuda aminohapete puudumise tõttu karvkatte juurtes. See on tingitud värvipigmentide tootmise vähenemisest melanotsüütide rakkudes. Kuid valinud oma lemmikloomale Nature‘s Protection Superior Care Red Coat sööda, mida on täiustatud RCE (inglise keeles Red Coat Enhancer) valemiga, tagate organismis aminohapete tasakaalustatud koguse, mis soodustab melanotsüütide rakkude, mis on karva folliikulites, tootmist. Pakkudes lemmikloomale sellist sööta tagate temale mitte ainult tasakaalustatud toitumise, vaid saate tunda rõõmu ka erksa kui tuleleek karvkatte värvi üle.

 

Nature‘s Protection Superior Care Red Coat sööt pruunikarvalistele

Kui aga kasvatate valgekarvalist lemmiklooma on oluline teada, mille suhtes on ta allergiline, et saaks vältida neid koostisosi, kuna see võib põhjustada allergilisi reaktsioone ja muid vaevusi. Valige sööt, mis on hoolikalt valitud valguallikad, sest just need aitavad tagada õige pisarakoostise, mis aitab tõhusalt eemaldada pruune plekke silmade, suu ja käppade ümbert. Üks sellistest söötadest, mis sobib suurepäraselt ja tasakaalustatult valge karvkattega loomadele on teraviljavaba kuivsööt Nature's Protection Superior Care White Dogs“, esitleb K. Ausmanė erinevaid vajadusi vastavalt karvkatte värvile ja tuletab meelde, et probleemide lahendamisesse tuleks kaasata kogu otsuste spekter: alates maiustest ja söödast ja lõpetades kosmeetika- ja hooldustoodetega.

 

“Koera või kassi kasvatamine on vastutusrikas otsus ja iga omanik soovib anda oma lemmikloomale kõike kõige paremat. Seega valige kvaliteetseim sööt ja saate vastutasuks terve ja energilise lemmiklooma, kes pakub teile armastust ja häid emotsioone. Nii näeb välja see lõputu ring, tänu millele aitab inimese ja lemmiklooma vaheline suhe tunda end nii ühel kui ka teisel õnnelikuma ja tervemana,” räägib K. Ausmanė.

 

HiQ kuivsööt koertele

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.