Служба поддержки: klienditeave@kika.ee | +372 668 3235

Kennelköha – mis see on ja kuidas seda vältida?

2019-02-19

Kennelköha – mis see on ja kuidas seda vältida?

Kennelköha on kompleksne (viiruslik ja bakteriaalne) nakkus, mis põhjustab koertel ülemiste hingamisteede põletikku.

Kuidas kennelköhasse nakatutakse?

Koerad haigestuvad kokkupuutel haige loomaga piisknakkuse kaudu, hingates bakterid või viirused oma hingamisteedesse. Kennelköhasse nakatumise oht on suurem näitustel, veterinaariakliinikus, juuksuris, loomahotellis, koertekoolis, kuid nakatuda võib ka lihtsalt pargis jalutades.

Millised on kennelköha sümptomid?

Kennelköha korral on tavaliselt öökimise sarnane tugev köha, mille kohta sageli öeldakse, et koeral oleks nagu kont kurku läinud. Köhaga võib kaasneda ka intensiivne aevastamine, nõrevool ninast ja nohu – koer kaotab haistmise.

Mida esimeste sümptomite märkamisel teha? Millised vahendid aitavad kennelköha ennetada?

Pidage meeles, et esimeste sümptomite ilmnemisel tuleb alati vältida kontakti teiste koertega, et terved loomad ei nakatuks.

Bakterite ja viiruste põhjustatud kennelköha nakkuse ennetamiseks sobib aroomoiteraapia, näiteks võib selleks kasutada eeterlikke õlisid ja nende segusid.

EETERLIKUD ÕLID:

EETERLIKE ÕLIDE SEGUD:

Nimetatud looduslikke eeterlikke õlisid on soovitatav aurustada aroomihajutis, kanda baasõliga lahjendatult koera karvastikule või pihustada valmistatud viirusevastane-antibakteriaalne sprei karvale.

Kuidas kasutada?

Kallake A‘Scentuals aroomihajutisse vett ja tilgutage sellesse sobivat eeterlikku õli:

Hajutada 1–3 korda päevas või vastavalt vajadusele.

Väga oluline: ruumis, kus hajutatakse eeterlikku õli, peab lemmikloomal alati olema joogivett. Kui looma jaoks on aroom liiga tugev, loom hakkab aevastama, tilgutage aroomihajutisse vähem eeterlikku õli või kasutage muud aroomi. Lemmikloomal peab kindlasti olema võimalus minna teise ruumi. Samuti kandke hoolt, et lemmikloom viibiks õues ja hingaks värsket õhku.

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.