Служба поддержки: klienditeave@kika.ee | +372 668 3235

Kassipoegade toitumine: esimene amps

Uudised 2018-04-09

Kas teadsid, et vastsündinud kassipoeg kaalub umbes 100 grammi? Hiljem kasvab kassi kehakaal iga nädalaga 50–100 grammi. Pojad võõrutatakse emast tavaliselt 7.–10. nädalal. Sellel ajal soovitataksegi hakata kassipoega järk-järgult söötma just sellises vanuses kassidele ette nähtud tasakaalustatud eritoiduga.

Miks on tähtis valida just kassipojatoit?

Kassipoja toitmine talle ette nähtud eritoiduga on parim valik, mille saate oma väikese sõbra esimestel elukuudel teha. Sest selline toit (nii konserv kui ka kuivtoit) on tasakaalustatud ja täisväärtuslik. Lemmikloom saab nii palju toitaineid, kui tal kasvuperioodil vaja on. Spetsiaalselt kassipoegadele loodud toitudes leidub rohkelt valke, mis on tähtis ehitusmaterjal. Lisaks on sellised toidud rikastatud vitamiinide ja mineraalainetega, et luukude ja hambad saaksid õigesti moodustuda. Selline toit ei koorma lemmiklooma seedekulglat – nii saab kassipoeg olla energiline ja vilgas.

Milline toit valida?

Konservtoidud on lihtne ja mugav söötmisviis. Kassipojad armastavad konservtoite väga, sest pehmeid ja mahlaseid tükke on kerge närida.

Kuivtoidud on kassipoegadele kasulikud. Enne kuivtoidu serveerimist leotage graanuleid vees. Nii on toitu kergem närida. Tõsi, kuival toidul on samuti eeliseid – krõmpsud tükid aitavad kaasa kassipoja moodustuvate hammaste arengule.

Väga tähtis on kinni pidada päevasest söötmisnormist, mille iga tootja on pakendile märkinud.

Spetsiaalselt kassipoegadele mõeldud toitu on vaja seni, kuni kass jõuab täiskasvanuikka ehk umbes 1. eluaastani.

 

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.