Служба поддержки: klienditeave@kika.ee | +372 668 3235

Aroomiteraapia – pere ja lemmiklooma heaoluks

2019-02-05

Tõeliselt meeldiv on tunda toas värskendavat tsitrusviljade, lõõgastavat lavendli- või magus-romantilist roosiaroomi, kuid eeterlikke õlisid ei kasutata üksnes meeldiva lõhna pärast. Eeterlike õlide teraapilist mõju tuntakse juba ammustest aegadest. Loomaarstid on hakanud rõhutama aroomiteraapia head mõju ka lemmikloomadele. Lemmikloomapood KIKA tõi hiljuti Eesti turule laia valiku eeterlike õlisid ja aroomihajuteid, mis on just lemmikloomade heaoluks väljatöötatud.

Aroomiteraapia füüsilise ja emotsionaalse heaolu suurendamiseks

Aroomiteraapia sobib hästi haigust ennetamiseks. Eeterlikud õlid mõjutavad nii inimese kui ka lemmiklooma heaolu: parandavad füüsilist ja emotsionaalset enesetunnet ning aitavad hävitada toas levivaid viiruseid ja baktereid. Õlid võivad aidata loomal rahustuda ja lõõgastuda, toetada immuunsüsteemi, neutraliseerida putukahammustusi. Valida tuleks eeterlikud õlid, mis sisaldavad ainult looduslikke ehk taimseid, mitte sünteetilisi aineid.

Koguni 80% koertest on hädas naha või karvastiku probleemide tõttu erinevate patoloogiatega: nahapõletikud, ekseemid või allergilised reaktsioonid. Kannatlikud ja vastupidavad neljajalgsed näitavad harva välja, et neid ebamugavustunne vaevab, mistõttu saame nende probleemidest teada alles loomaarsti külastades. Aretajad ja loomaarstid soovitavad allergiliste sümptomite või muude tervisehäirete leevendamiseks aroomiteraapiat ehk eeterlike õlide aurustamist.

Eeterlike õlide osakeste ühtlaseks hajutamiseks ruumis kasutage selleks ettenähtud integreeritud ultrahelisüsteemiga aroomihajutit, mis muudab vee auruks ja hajutab ohutult eeterlikku õli ruumis. KIKA kauplustest leiate elegantse kujuga ja koduinterjööriga kokkusobivad A‘Scentuals kaubamärgi aroomihajutid, mis on mõeldud eeterlike õlide ohutuks ja mugavaks kasutamiseks.

Erinevad lõhnad vastavalt teie ja lemmiklooma erinevatele vajadustele

Koera haistmismeel on inimese omast kümneid tuhandeid kordi tundlikum, aga kõiki lõhnu nad ei talu, just seetõttu tuleb nende neljajalgsete omanikel valida üksnes looduslikest koostisosadest valmistatud usaldusväärsete tootjate aroomid ja nende segud. KIKA ekspertide hoolikalt valitud aroomipalett sobib lastele (Kid Safe tooteliin) ja lemmikloomadele. Tootjad Plant Therapy ja Laguna Moon pakuvad ainult puhtaid, lahjendamata, 100% looduslikke eeterlikke õlisid, mis on välja töötatud rangete kvaliteedistandardite alusel.

 

Erinevatel aroomidel on erinevad kasulikud omadused. KIKA eksperdid tegid kindlaks 5 kõige populaarsemat eeterlikku õli ja nende segu, mis kindlasti meeldivad nii teile, teie lapsele kui ka lemmikloomale:

  • Piparmündi eeterlik õli toniseerib ja annab energiat, tasakaalustab emotsionaalset seisundit, vähendab vaimset ja emotsionaalset väsimust, parandab keskendumisvõimet, desinfitseerib ja puhastab siseõhku, hävitab bakterid ja viirused.
  • Apelsini eeterlik õli aitab lõõgastuda, alandab pinget, teeb tuju heaks, tasakaalustab emotsionaalset seisundit.
  • Lavendli eeterlik õli parandab une kvaliteeti, lõõgastab närvisüsteemi, toetab hingamisteede talitlust, samuti südame ja veresoonkonna talitlust ning naha ja juuste tervist.
  • Kopaiiva eeterlik õli võib omada põletikuvastast toimet, desinfitseerib ja puhastab tõhusalt siseõhku, hävitab bakterid, viirused ja seened, võib aidata tugevdada koera organismi koerte köha korral.
  • Eeterlike õlide segu Organic Germ Fighter on suurepärane abivahend, mis aitab desinfitseerida ja puhastada siseõhku, hävitada bakterid, viirused ja seened ning toetada immuunsüsteemi tervist.
  • A+ Attention (KidSafe) – tuju tõstev eeterlike õlide segu! Rahustab ja tasakaalustab mõtteid, aitab lapsel paremini keskenduda ja hajevil olekut vältida.

Pingelise tööpäeva lõppedes leidke aega endale – nautige meeldivat aroomi ja tunnetage eeterlike õlide teraapilist toimet koos pere ja lemmikloomaga!

Если бы у вашего питомца были большие пальцы на лапках, он точно следил бы за новостями KIKA.