Kas teil on küsimusi? Võtke meiega ühendust: klienditeave@kika.ee või +372 609 0461

Mõni näpunäide, kuidas vältida lemmiklooma ketendavat nahka ja karmi karva

2023-05-11
Mõni näpunäide, kuidas vältida lemmiklooma ketendavat nahka ja karmi karva

Karva- ja nahahooldusvahendite valimine kujuneb loomaomanikule sageli katsumuseks, eriti kui turul pakutakse koertele ja kassidele nii palju erinevaid šampoone, palsameid ja maske. Jagame oma soovitusi, kuidas valida lemmikloomale hooldusvahendid, mis tagaksid läikiva, pehme ja terve karva.

Kas teadsite, et vanad egiptlased armastasid väga loomi ning olid tuntud nende eest hoolitsemise ja nende ehtimise poolest? Vana-Egiptuses olid koerad ja eriti kassid populaarsed lemmikloomad ning neid peeti sageli seltsiliste ja koguni kaitsjatena. Egiptlased uskusid, et nende lemmikloomadel on vaimne tähendus, ja neid seostati mitmesuguste jumalustega. Et väljendada oma armastust ja austust enda lemmikloomade vastu, kasutasid egiptlased neil kosmeetikat, näiteks parfüüme, mida valmistati tihtipeale naturaalsetest koostisainetest, nagu eeterlikest õlidest. Samuti kasutasid egiptlased hooldusvahendeid, nagu kamme ja harju, et nende lemmikloomade karv oleks pehme ja pusadest prii. Need faktid üksnes kinnitavad, et iidsete egiptlaste hool ja armastus oma lemmikloomade vastu kuulus tuhandeid aastaid olulise osana inimajalukku.

Nüüd aga tagasi tänapäeva. Praegusel ajal ei ole karva- ja nahahooldusvahendeid ise vaja valmistada – selle eest kannavad hoolt professionaalsed tootjad, kes süvenevad iga koostisosa pikaajalisse mõjusse lemmiklooma tervisele. Kosmeetikatoodetes kasutatavad koostisained tungivad läbi lemmiklooma naha vaid mõne sekundiga ja avaldavad vahetut mõju karvafolliikulitele. Pidage meeles, et lemmiklooma tervise kujundab 80% ulatuses tervislik ja tasakaalustatud toitumine ning 20% ulatuses igapäevane ja veterinaarhooldus. Sellepärast on väga oluline, et mitte üksnes kausis ei oleks õige toit, maiuspalad, konservid ja toidulisandid, vaid et valiksite ka hooldusvahendid, mis on võimalikult looduslähedase koostisega.

Kui otsite parasjagu šampooni või palsamit koera ja kassi koduseks vannitamiseks, soovitame Tauro Pro Line'i hooldusvahendeid! Need tooted ja see süsteem on välja töötatud enam kui 35 aasta jooksul ammutatud kogemuse varal, võttes arvesse kõiki nähtud karvaprobleemide juhtumeid ning analüüsides iga koostisainet, selle otstarvet ja kasu karvale. Tauro Pro Line'i karva- ja nahahooldusvahendite koostises on kuni 97% naturaalseid koostisaineid, mis puhastavad ja toidavad karva ja nahka. Ei sisalda SLS-i, parabeene, silikoone ega mineraalõlisid, mis karva ja nahka pikapeale koormaksid.

Klientide seas armastatud ja ülipopulaarse kaubamärgi Tauro Pro Line osad šampoonid ja palsamid on nüüd saadaval „Haugatud hinnaga“! See tähendab, et nüüdsest saab professionaalseid karva- ja nahahooldusvahendeid osta veel väiksema hinnaga!

Karva- ja nahahoolduse parima tulemuse saavutamiseks soovitame järgida kolme sammu süsteemi:

 1. samm: PUHASTUS. Sügavuti puhastav šampoon eemaldab karval ja nahal leiduva mustuse ning „avab“ karva.
 2. samm: FUNKTSIOON. Teine, lisandväärtusega šampoon täidab soovitud funktsiooni (niisutab, toidab või värskendab)
 3. samm: FIKSEERIMINE. Palsam või mask fikseerib tulemuse ja „suleb“ karva, tänu millele kaitseb seda kuivamise eest ja aitab vältida mustuse nakkumist karva külge.

Šampooni ja palsami valimisel koera või kassi koduseks vannitamiseks pöörake tähelepanu sellele, et toote koostises ei oleks kolme järgmist koostisosa:

 • SLS-i – kunstlikku vahtu, mis kuivatab karva ja nahka, võib põhjustada ketendust ja sisaldab kantserogeene.
 • Parabeene – sünteetilisi säilitusaineid, mis tungivad kergesti organismi ja võivad mõjutada hormonaalset tasakaalu.
 • Silikoone, mis katavad karva õhukese kilega, nii et annavad lühiajaliselt läikiva efekti, kuid ei lase karval ega nahal hingata.
 • Naftast saadud mineraalõlisid, mis katavad naha ja karva õhukese kilega, takistavad neil hingamast ning võivad põhjustada kuivust ja sügelust.

Eelistage tooteid, mille koostises on naturaalsed uuenduslikud koostisained, nagu:

 • Kookosglükosiid – loodusliku päritoluga koostisaine, mis võib lihtsustada kasulike aktiiv-koostisosade omastamist ning võimaldab moodustada loomulikult stabiilse ja pehme vahu. See hooldab tõhusalt nahka ning eemaldab üleliigse rasu ja mustuse.
 • Uurea – naturaalne niisuti, mis ei lase niiskusel nahast aurustuda ning võib soodustada naha regeneratsiooni ja paranemist.
 • Rosmariiniekstrakt, mis võib stimuleerida karvakasvu, reguleerida rasueritust ja lisada karvale läiget.
 • Pantenool – niisutava, raviva ja pehmendava mõjuga B5-provitamiin, mis võib tugevdada kollageenikiude ja karva struktuuri ning toetada kaitsebarjääri.
 • Salveiekstrakt, mis võib reguleerida rasueritust, anda terve läike, stimuleerida karvakasvu ja aidata kõõma vastu.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid. Liitu meie uudiskirjaga ja saad oma ostukorvist -20% allahindlust!