E-poe klienditugi: klienditeave@kika.ee | +372 668 3235

Sööda tootmiseks kasutatakse rohelist energiat

2020-01-01

Viimased suundumused näitavad, et nn rohelise energia tarbimine Leedus kasvab märkimisväärselt. Üha enam ettevõtteid on huvitatud taastuvatest energiaallikatest toodetud energia vastu, ning täna pole erand ka AKVATERA LT, UAB - parima kvaliteediga koerte ja kasside sööda tootmiseks mõeldud tehas, mis asub Kaunase maakonnas - Zapyškises.

Praegu toodetakse kuni 30% energiast päikesejaamas, mis asub tehase kõrval. Päikeseelektrijaam paigaldati selle aasta veebruaris. Ettevõtte kiiresti kasvav sotsiaalne vastutus ning soov mitte saastada keskkonda ajendasid AKVATERA LT, UAB tehases kasutama tootmisel 100% puhast energiat. Seetõttu on kavas, et alates selle aasta 1. juulist tarnitakse 70% "rohelisest" energiast alternatiivsetest energiaallikatest - hüdroelektrijaamadest, tuule- ja päikeseelektrijaamadest.

„Me tunneme vastutust mitte ainult selle eest, mida me toodeme, vaid ka selle eest, kuidas me toodeme. Meie tooted on loomasööt, hoolime me loodusest. Vabrikute negatiivse mõju keskkonnale vähendamine on tänapäeva üks pakilisemaid ja tundlikumaid probleeme maailmas. Oleme suur energiakasutaja ja anname heameelega oma panuse CO2 heitkoguste vähendamisse maailmas. Alates 2020. aasta veebruarist tellisime uue päikeseenergiajaama võimsusega 700 kWh, mis katab umbes 30% meie elektritarbimisest. Samuti otsustasime mitte peatuda 30% juures - terve selle aasta alates 1. juulist allesjäänud energia ostame ka rohelisi - taastuvatest energiaallikatest - hüdroelektrijaamadest, tuule- ja päikeseenergiajaamadest. Seega anname oma panuse maailma pisut puhtamaks muutmisse, “ütles AKVATERA LT, UAB tootmisjuht Tautvydas Tsinyalis.

AKVATERA LT, UAB tehases toodetud Leedu tooteid - NATURE’S PROTECTION, HIQ, ARATON koerte ja kasside kuivtoitu, saab osta KIKA kauplustest ning www.kika.ee e-poest.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid.