E-poe klienditugi: klienditeave@kika.ee | +372 668 3235

Maiustused koertele. Milleks neid vaja on?

Uudised 2020-03-30

Meile kõigile meeldib ju oma lemmiklooma hellitada. Tihtipeale teeb söögilaua all konutava koera anuv pilk ta peremehe südame härdaks. Siiski tuleb meeles pidada, et inimeste toit ei sobi meie väikestele sõpradele, selle asemel peaks alati olema käepärast koertele mõeldud maiuspalasid. Spetsiaalselt lemmikloomadele välja töötatud maiustuste valik on väga lai. Maiustused ei ole lemmikloomale vaid maitsvaks ampsuks, nendest on suurt abi ka lemmikloomade kasvatamisel ja koolitamisel. Lemmikloomale sobivate maiustuste valiku hõlbustamiseks tutvustame nende peamisi otstarbeid ja eeliseid.

Lemmiklooma hellitamiseks 

Maiustuse saamisel hüpleb lemmikloom rõõmust ja seejuures te üksnes ei hellitada teda, vaid tugevdate sel moel ka omavahelist sidet. Sel juhul on maiustus suhtlusvahendiks. Maiustused võivad aidata ka koeraga sõbruneda. Külaliste saabumisel laske neil oma lemmikloomale maiustusi pakkuda ja nad sõbrunevad märkamatult teie kasvandikuga.

Ärge unustage lemmikloomale maiustust valides toote koostisele tähelepanu pöörata. See ei peaks sisaldama kunstlikke lisandeid, värvaineid, antioksüdante ega maitsetugevdajaid.  Kõige kasulikumad on maiustused, mis sisaldavad väärtuslikke vitamiine, mineraalaineid ja supertoite, näiteks merevetikaid, seesami- või õlisalvei seemneid, taralõnga (goji) marju. Need koostisosad on nii maitsvad kui ka aitavad lemmiklooma keha tugevdada.

Koolituseks 

Maiustused on parim abivahend neljajalgsetele käskude või hea käitumise õpetamisel. Koerte koolitamisel tuleb kindlasti neid premeerida kuulekuse ja pingutuse eest. Ergutav suutäis annab lemmikloomale positiivseid emotsioone ja ta õpib kiiremini käske täitma. Valige selleks spetsiaalselt koolituseks mõeldud maiustused, mida on lihtne normida. Lemmikloom närib erinevad pehmed liharibad ja -tükid kiiresti peeneks ja võib koolitusülesannete täitmist jätkata. Kui õnnestub loomale lemmiksuupiste leida, harjutate teda peagi käskudele kuuletuma – proovige selleks erinevaid maiustusi. 

Närimisvastane kaitse 

Väike kutsikas on jälle su lemmikjalanõud katki närinud? Avastasite, et tugitooli nurk on lõhki rebitud? Arvatavasti vaevas üksi koju jäetud teravaid hambaid igavus. Sel juhul võib proovida maiuspalaga kutsika tähelepanu mujale juhtida. Valige selleks looduslikud närimismaiused, näiteks kuivatatud küülikukõrvad, veisenahast pulgad või hantlikujulised maiustused, mille närimiseks kulub koeral kauem aega ja ta unustab nii kodus pahandust teha. Mineraalaineid ja vitamiine sisaldav tervislik toit on palju maitsvam ja kasulikum, kui köögikapi nurk.

Erinevad maiustused – erinevateks vajadusteks

Koertele, kes kipuvad kaalus juurde võtma, tuleks valida kaalust allavõtmiseks mõeldud maiustused, mis sisaldavad linnu-, veise- või lambaliha. Need lihaliigid on lahjad valguallikad. Aga aktiivsetele koertele mõeldud maiustuste koostist iseloomustab suur lihasisaldus. Kui teie lemmikloomal on tundlik seedesüsteem, valige tooted, mis ei raskenda seedetrakti, näiteks küüliku- või linnulihast maiustused. Kui teie lemmikloom on allergiline gluteeni suhtes, tuleb kindlasti maiustuse koostisele tähelepanu pöörata.

Ka valgekarvalistel koertel on neile sobivad maiustused. Valgekarvalistele koertele sobivad hästi kuivatatud küülikukõrvad ja maiustused, mis ei põhjusta pisaravoolu ja see aitab vältida ebasobivast toitumisest tingitud pruunikaid pisaraplekke.

Kui teie lemmikloomal oleks pöial, vaataks ta KIKA uudiseid.